jok.lt

Pradžia Veterinarija Sportinių žirgų judėjimo aparato prevencinei apsaugai skirtas šėrimas
Sportinių žirgų judėjimo aparato prevencinei apsaugai skirtas šėrimas Spausdinti El. paštas
Ketvirtadienis, 24 Rugsėjis 2009 19:50
Straipsnis
Sportinių žirgų judėjimo aparato prevencinei apsaugai skirtas šėrimas
Puslapis #

Metilsulfonilmetanas (MSM) yra natūralus organiškai surištos sieros šaltinis. Siera yra ypatingai reikalinga kolageno tarpusavio/vidinių jungčių susidarymui. Tokie disulfidiniai tiltai atsako už kolagenu praturtintų audinių, t.y. sąnario kremzlės, raiščių, sausgyslių ir kitų jungiamųjų audinių, tvirtumą ir stabilumą. Sąnario sveikatos atžvilgiu MSM pirmiausia veikia kolageno formavimąsi ir turi antioksidacinį, priešuždegiminį ir analgetinį poveikį.

MSM turėtų būti vartojamas ilgą laiką, nes tai yra plačiai naudojamo priešuždegiminio preparato dimetilsulfoksido (DMSO), kuris veterinarijoje naudojamas gydant žirgų judamojo aparato ligas, metabolitas. Dėl nepageidautino šalutinio poveikio jį pakeitė labai panašias chemines savybes turintis metilsulfonilmetanas. Kaip DMSO metabolitas, MSM yra paties organizmo pagaminamas DMSO oksidacijos metu. Kaip teigia Jakobas (1978 m.), 15 % DMSO yra paverčiama MSM. Remiantis tam tikromis teorijomis, ši reakcija yra grįžtamoji. Ypatingai didelė tikimybė, kad MSM bus sumažintas atgal iki DMSO, egzistuoja transportavimo per plaučius metu. Atsižvelgiant į Čekijos Respublikos žokėjų klubo parengtą draudžiamų medžiagų sąrašą, DMSO yra sąlyginai uždrausta medžiaga. Leistina jos koncentracija sudaro 15 mikrogramų/1 ml šlapimo arba 1 mikrogramą/1 ml plazmos.

MSM grąžinimo į DMSO, kuris laikomas dopingu, rizika gali būti ypatingai reali ilgą laiką gydant žirgą šia medžiaga, taip pat mono-terapijos, kai naudojama ši medžiaga, atveju arba kai žirgas gydomas preparatais, kurių sudėtyje yra didelis kiekis šios medžiagos. Preparatai, kurių sudėtyje yra MSM, turi būti registruojami kaip veterinariniai vaistai ir jų vartojimas privalo būti registruojamas ligos istorijoje. MSM nerekomenduojama ilga laiką naudoti sąnarių bei judamojo aparato maitinimui ir regeneracijai, nes atlikus dopingo testą galima gauti neigiamą įvertinimą.

„Boswellin®“ yra Boswellia Serrata (pluoštinės bosvelijos) ekstraktas, kurio sudėtyje yra didelis kiekis bosvelijos rūgščių. Bosvelijos rūgštys turi stiprų priešuždegiminį bei priešartritinį poveikį, veikia kaip analgetikas, atnaujina uždegimo pažeistas kraujagysles ir pagerina kraujo apytaką audiniuose. „Boswellin®“ dažniausiai naudojamas gydant uždegimus, žaizdas ir judamojo aparato ligas. Dėl bosvelijos rūgščių poveikio audinių proliferacija tinimo metu yra nuslopinama kartu su uždegimo paveiktų jungiamųjų audinių, įskaitant sąnario kremzlę, raiščius ir sausgysles, nykimu. Poveikio mechanizmas yra panašus į nesteroidinių anti-reumatinių medikamentų, tačiau šios rūgštys neturi pašalinio poveikio virškinimo traktui. Bosvelijos rūgštys yra veiksmingos gydant uždegimus ir artritą (ir osteoartritą, ir reumatoidinį artritą) bei lengvą audinių reumatizmą. Jos taip pat teigiamai veikia pažeistus ar uždegimo paveiktus raumenis, sausgysles ir raiščius. Dėl pagerėjusios kraujo apytakos (bosvelijos rūgščių dėka), sumažėja sąnarių tinimas, rytinis sąstingis ir pagerėja sąnarių lankstumas. Šios rūgštys padeda gydyti pažeistus minkštuosius audinius, raumenis, sausgysles ir raiščius. Aktyviosios „Boswellin“ medžiagos padeda gydyti ūmius ir chroniškus uždegimus. Bosvelijos rūgštys taip pat padeda kontroliuoti didelį kraujo lipidų kiekį ir aterosklerozę, bei apsaugo kepenis nuo bakterinių galaktozamino endotoksinių. Nerūgštinės „Boswellin®“ sudėtinės dalys turi analgetinį ir raminantį poveikį.

Aktyviųjų „Boswellin®“ sudėtinių dalių veikimo dėka sumažėja skausmas, patinimas, rytinis sąstingis ir didėja sąnarių lankstumas. „Boswellin®“ veikia labai greitai ir pirmieji skausmo numalšinimo požymiai gali būti pastebimi pirmąją gydymo savaitę.

 

„Gelapony Fast®“ – specializuotas pašaro papildas, kurio sudėtyje yra „Boswellin®“, kolageno peptidų, vitamino E ir seleno. Jis naudojamas skubiam gydymui, kai sužalojamas ar sutrenkiamas žirgo judamasis aparatas. Aktyviosios medžiagos teigiamai veikia sąnario, sausgyslių ir raiščių audinių uždegiminius procesus, didina sąnario lankstumą ir mažina skausmą tiek ramybės būsenoje, tiek judant.

„Gelapony Fast“ rekomenduojamas:
• susidūrus su ūmiomis judėjimo problemomis, raišavimu, sužalojimais, sutrenkimais, patempimais
• sąnariams, raumenims, sausgyslėms ir raiščiams stiprinti prieš padidinant krūvį ir po to. 
• sąnarių sąstingio prieš pradedant judėjimą (senesniems žirgams) mažinti
• judesių elastingumui didinti

„Gelapony Chondro®“ – kombinuotas pašaro papildas su kolagenu KHP ir glikozaminglikanais, skirtas intensyviam žirgo sąnario kremzlės regeneravimui.

Kolageno peptidų ir glikozaminglikanų derinys rekomenduojamas siekiant paspartinti sąnario kremzlės maitinimą ir atsinaujinimą po ypatingai didelio krūvio arba atsiradus judėjimo problemoms. 

„Gelapony Chondro“ rekomenduojamas:
• intensyviam sąnario kremzlės atsinaujinimui
• sąnario kremzlės savybėms bei sąnario sutepimui gerinti
• regeneracijai po ypatingai didelio fizinio krūvio gerinti

„Chondropony®“ – kompleksinis peroralinis chondronutraceutikas, kurio sudėtyje gausu glikozaminglikanų, kolageno peptidų ir antioksidantų. Jis skirtas gerinti žirgo sąnarių lankstumą ir mažinti skausmą. 
Itin veiksmingo aktyviųjų „Chondropony“ sudėtinių dalių derinio dėka padidėja sąnario kremzlės, sausgyslių ir raiščių elastingumas, atsinaujina lankstumas ir sumažėja sąnarių skausmai. 

„Chondropony“ rekomenduojamas:
• kaip papildoma poveikio priemonė gydant osteoporozę ir kitas žirgo judamojo aparato ligas.
• intensyviai sąnario sistemos audinių regeneracijai
• vandens surišimui sąnario kremzlėje gerinti
• judėjimui gerinti ir sąnarių skausmui slopinti

Parengta pagal www.gelapony.lt informaciją


( 48 bals. )

 
Komentarai (2)
1 .
Agnė
Šeštadienis, 27 Vasaris 2010 14:59
Įdomu.
2 straipsnis
g. (svečias)
Penktadienis, 11 Birželis 2010 13:31
pateikta medziaga rimtai, padirbejo neblogai kazkas

Komentuoti

Jūsų vardas:
Anraštė:
Komentaras:
Reklaminis skydelis

Šiuo metu naršo

50 svečiai (-ias, -ių)
KontaktaiJūsų pasiūlymai / BendradarbiavimasAutorinės teisės ir atsakomybėPagalba