jok.lt

Pradžia Veterinarija "GELAPONY BIOTIN H" – sveikoms kanopoms
"GELAPONY BIOTIN H" – sveikoms kanopoms Spausdinti El. paštas
Parašė Lenka Kerhartová   
Antradienis, 27 Spalis 2009 20:40

Kanopų svarbą žirgui atspindi angliškas priežodis „Nėra kojų, nėra žirgo“. Kanopos yra labai svarbios saugant jautrias žirgo pirštų struktūras. Šis kiekvienos galūnės paskutinis pirštikaulis atlaiko viso žirgo kartu su raiteliu svorį. Greitos risčios metu kanopas veikia 4,5 tonos jėga. Jojant didžiausiu greičiu, krūvis padidėja iki 8,2 tonų, o prastai pastačius kanopą ant žemės paviršiaus arba netinkama seka susitraukus raumenims, apkrova gali viršyti 10 tonų. Kad kanopa galėtų tinkamai funkcionuoti, ji turi būti taisyklingos formos, jos ragas turi būti tvirtas, lankstus ir netrapus.

 

Iš ko sudaryta kanopa?

Kanopos audinį iš esmės sudaro tvirtas, netirpus baltymas, vadinamas keratinu. Svarbios kanopos sudėtinės dalys yra sulfatinės amino rūgštys metioninas ir cisteinas, nuo kurių priklauso kanopos vystymasis ir struktūra. Proteinai sudaro 95% kanopos masės.

Kanopos sudėtyje taip pat yra kiek mažesni kiekiai kalcio, sodos, kalio, cinko, magnio ir geležies. Mineralų kiekis nėra pastovus - skirtingose kanopos dalyse jis yra nevienodas. Be to, jis labai priklauso nuo amžiaus ir žirgo maitinimo.

Nuo ko priklauso kanopos rago augimas ir kokybė?

Ragą gamina kanopos apynagė. Jos paviršiuje nuolat formuojasi naujos ląstelės, kurios išstumia senesnius sluoksnius į paviršių. Šie senesni sluoksniai nebegauna maisto medžiagų iš kraujo ir būtent dėl šios priežasties išsausėja, sukietėja ir tampa į žmogaus nagą panašia lanksčia mase. Rago sienelė paauga maždaug 1 cm per mėnesį, o tai reiškia, kad nauja sienelė per visą kanopos ilgį išauga per apytikriai 9-12 mėnesių.

Kanopos rago augimo greitis yra individualus ir priklauso nuo daugybės rodiklių. Svarbiausi veiksniai, turintys įtakos kanopos rago formavimuisi ir kokybei, yra mityba bei medžiagų apykaita, amžius, fizinis krūvis, žirgo svoris ir kanopos apkrovimas, fizinė būklė ir žarnyno parazitai, metų laikas, aplinkos temperatūra, genetiniai veiksniai ir įgimtos savybės. Arklidžių įrengimas ir žirgų priežiūra taip pat žymiai įtakoja kanopos rago kokybę.

Kanopos rago augimo greitį taip pat lemia teisingas, savo sudėtyje pakankamai proteinų turintis visavertis maistas, fizinis krūvis, aplinkos drėgnumas ir darbas ant kieto pagrindo. Prastas maistas, laikymo sąlygos, nėštumas, darbas ant minkšto paviršiaus ir ligos augimą stabdo. Be to, ragas sparčiai auga tuomet, kai žirgas yra jaunas ir lėčiau auga gyvūnui senstant.

Kanopos rago augimą ir kokybę bei, atitinkamai, kanopos ir viso judėjimo aparato funkcionavimą gali lemti tinkama mityba.

Poveikio kanopos rago augimui ir kokybei klinikiniai tyrimai 

1998 m. Berlyne įsikūrusioje Veterinarijos universiteto žirgų klinikoje buvo atliktas lyginamasis tyrimas, kurio metu buvo nagrinėjamas išorinio ir vidinio vartojimo produktų poveikis kanopos rago augimui. Tyrimo metu, be kitų veiksnių, buvo nagrinėjama kolageno hidrolizato, junginyje su biotinu ir cinku, įtaka kanopos rago augimui.

Naujo kanopos rago ataugimasCelės ir Hanoverio regionuose buvo ištirta 152 žirgų, kurių pašaras buvo praturtintas kolageno hidrolizatu su cinku ir biotinu. Tyrimas truko 10 mėnesių. Žirgai buvo suskirstyti į 3 grupes: A grupei buvo šeriamas placebas, B – kolageno hidrolizatas + cinkas, C – kolageno hidrolizatas + biotinas.

Šėrimas produktu, kuriame buvo gelio ir cinko, žymiai paspartino kanopos rago augimą lyginant su kontroline ir visomis kitomis grupėmis. Šėrimas kolageno hidrolizato ir biotino produktu taip pat paspartino rago augimą, tačiau ne taip žymiai kaip kolageno hidrolizato + cinko kombinacija. Tiesa, visais atvejais Biotinas pagerino rago būklę. Tai patvirtino makroskopiniai ir mikroskopiniai tyrimai bei tamprumo testai. Tačiau papildomai naudojant vien tik biotiną, kanopos rago augimas nebūtų paspartintas (Hurtienne‘as 1985 m., Wintzeris 1986 m., Leu 1987 m., Geyer‘is 1989 m., Josseck‘as 1991 m. ir Zenkeris 1991 m.). Remiantis tokiomis išvadomis galima teigti, kad spartesniam kanopos rago augimui tiesioginės įtakos gali turėti hidrolizuotas kolageno gelis – tai patvirtinama Timm‘o disertacijoje (1993 m.).

Minėtos išvados atitinka mūsų pačių atliktus matavimus Orling sportiniame žirgyne ir Votava-Orling lenktyninių žirgų arklidėse. „Gelapony Biotin H“ papildu, kurio sudėtyje yra kolageno hidrolizato, biotino, cinko ir MSM, šeriamų žirgų naujas ragas kas mėnesį paaugdavo vidutiniškai po 125 mm. Tai yra 25 % daugiau negu Čekijos Respublikoje užfiksuotas vidutinis žirgo kanopos rago priaugimas. Be to, naujasis ragas buvo geresnės kokybės ir lankstesnis.

Geresnis kokybiško rago vystymasis užtikrina teisingą ir efektyvią kanopos korekciją, paspartina pažeistos kanopos ir nutrinto kanopos krašto gijimą, spartesnį ir efektyvesnį prastos kokybės kanopos atsinaujinimą, padeda gydyti varlės puvinį ir kanopos vėžį.

„Gelapony Biotin H“ sudėtyje yra aktyvių medžiagų, skirtų optimaliam kanopos rago augimui ir visos kanopos sistemos regeneracijai, tarp kurių yra kolageno hidrolizato ir cinko (spartesniam rago augimui), didelis kiekis biotino (dienos normoje – 40 mg), organinė siera ir varis, vitaminai A ir C (kanopos rago augimui).

„Gelapony Biotin H“ rekomenduojamas:

 • Intensyviai kanopos sistemos auginių regeneracijai
 • Prastos kokybės ar pažeisto rago regeneracijai
 • Rago augimui skatinti
 • Deformuotų ar netaisyklingos formos kanopų korekcijai
 • Varlės puviniui ir, kaip pagalbinė priemonė, kanopos vėžiui gydyti
 • Kaip pagalbinė priemonė - ūmiam raišumui ir kanopos apynamės uždegimui gydyti

Inž. Lenka Kerhartová, „ORLING s.r.o.“

Parengta pagal www.gelapony.lt informaciją

 

Literatūra:

 • Becker Ch.: Investigation of Hoofhorn Growth: Comparable Study on the External and Oral Application of Feed Supplements, Berlin, 1998
 • Briggs K.: Can You Influence Hoof Growth?, The Blood-Horse, 2002
 • Briggs K.: Feeding The Feet, The Horse, 2000
 • Butler D.: The Principles of Horseshoeing II, The Russell Meerdink Company, Canada, 1998, 567 pages.
 • Jackson S. G.: Nutrition & The Equine Foot: Some Things to Think Abouth, Bluegrass Laminitis Symposium, 1996
 • Jones W. E.: Sport Medicine for the Racehorse: Veterinary Data, Wildomar, 1992, 307 pages.
 • Kellon E.: Equine Supplements & Nutraceuticals, Breakthrough, USA, 1998, 240 pages.
 • Kohnke J.: Feeding and Nutrition – The Making of a Champion, Birubi Pacific, Australia, 1992, 197 psl.
 • Lewis L.: Feeding and Care of the Horse, Williams & Wilkins, USA, 1996, 446 psl.
 • Moore-Cocanougher T.: No Hoof – No Horse: double-blind & control studies with biotin in horses, Anvil Magaziene, 1996

( 33 bals. )
 
Komentarai (1)
1 Gelapony Biotin H
Edgaras (svečias)
Trečiadienis, 04 Lapkritis 2009 14:40
Teko man ji naudoti nera pigus papildas, bet mano zirgui padejo.

Komentuoti

Jūsų vardas:
Anraštė:
Komentaras:
Reklaminis skydelis

Šiuo metu naršo

28 svečiai (-ias, -ių)
KontaktaiJūsų pasiūlymai / BendradarbiavimasAutorinės teisės ir atsakomybėPagalba