jok.lt

Pradžia Sportas
Sportas
"Suvaldyk žirgą" – žirgų šventė negalių turintiems vaikams Spausdinti El. paštas
Antradienis, 09 Birželis 2009 13:56
Suvaldyk žirgą - 2009. Šeduvos gimnazijos direktorius įteikia garbės raštą B lygio jojimo per kliūtis nugalėtojui 6 spec. klasės Šeduvos gimnazijos mokiniui Žygaudui Bliznikui ( I vieta)

Suvaldyk žirgą - 2009. Šeduvos gimnazijos direktorius įteikia garbės raštą B lygio jojimo
per kliūtis nugalėtojui 6 spec. klasės Šeduvos gimnazijos mokiniui Žygaudui Bliznikui ( I vieta)

argaiv1916

Radviliškio rajone Šeduvoje esanti Šeduvos gimnazija jau trejus metus vykdo neįgaliųjų parodomąją žirginio sporto ir meno šventę „Suvaldyk žirgą“. Joje dalyvauja Kurtuvėnų, Anykščių neįgalieji. Mokiniai dalyvauja dailiojo jojimo, konkūro, važiavimo kinkiniu varžybose. Neįgaliųjų olimpinis komitetas skiria taures ir medalius. Specialieji pedagogai, treneriai aktyviai dalyvauja seminaruose ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse šalyse. Šioje šventėje jojimo džiaugsmą patiria įvairią negalią turintys mokiniai. Kiekvienais metais jojikų gretos didėja, apie šventę sužino vis daugiau žmonių.
Apie šią šventę pasakoja specialioji pedagogė Virginija Budrienė.

Kaip kilo mintis organizuoti tokią šventę?

Šeduvos gimnazijos specialiojo ugdymo skyriuje ugdomi 65 įvairią negalę turintys mokiniai. Plečiant edukacinių aplinkų pritaikymą neįgaliesiems buvo parengti projektai „Pajusk judėjimo laisvę“ ir „Žirgelio namai“. Mokiniai buvo vežami į netoliese esantį Raudondvario žirgyną pasižiūrėti, paglostyti žirgų, pajodinėti. Mūsų mokyklos mokiniai aktyviai dalyvauja įvairiose Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto vykdomose sportinėse rungtyse. Šeduvos gimnazijoje du mokytojai yra dideli žirginio sporto entuziastai, patys sportuoja ir turi nuosavus žirgus, domisi hipoterapija, bendrauja su neįgaliųjų jojimo asociacijos nariais, dalyvauja seminaruose, todėl mintis populiarinti neįgaliųjų žirginį sportą kilo labai natūraliai.

( 68 bals. )
Skaityti daugiau... [Suvaldyk žirgą" – žirgų šventė negalių turintiems vaikams]
 


Reklaminis skydelis

Šiuo metu naršo

35 svečiai (-ias, -ių)
KontaktaiJūsų pasiūlymai / BendradarbiavimasAutorinės teisės ir atsakomybėPagalba